Nauwkeurige kunststofbewerking met de Biesse Rover Plast B FT

PAG

De Biesse Rover Plast B FT is een CNC-bewerkingscentrum voor het bewerken van kunststof platen en composietmaterialen. Met deze machine kunnen complexe vormen en klantspecifieke onderdelen worden vervaardigd. De combinatie van een groot werkbereik, digitale aansturing en geautomatiseerde bewerkingen maakt de machine geschikt voor zowel enkelstuks als seriematige productie.

CNC-techniek voor complexe bewerkingen

De Biesse Rover Plast B FT is een portaalgestuurd bewerkingscentrum waarmee kunststof platen kunnen worden gefreesd, geboord en voorzien van uitsparingen of groeven. De freeskop volgt digitaal geprogrammeerde contouren, waardoor ook onderdelen met ingewikkelde vormen of specifieke afmetingen nauwkeurig kunnen worden vervaardigd. Afhankelijk van de uitvoering kan de machine worden uitgerust met meerdere bewerkingsassen en automatische gereedschapswissels. Hierdoor kunnen verschillende bewerkingen binnen één productieproces worden uitgevoerd.

Stabiele bewerking dankzij de vacuümtafel

Een belangrijk onderdeel van de Rover Plast B FT is de vlakke FT-werktafel. Tijdens het frezen worden kunststof platen met behulp van vacuümfixatie op hun plaats gehouden. Dit voorkomt ongewenste bewegingen die invloed kunnen hebben op de maatvoering en kwaliteit van de snijranden. De vacuümtafel draagt daarmee bij aan een stabiel bewerkingsproces, ook bij grotere plaatformaten.

Optimaal materiaalgebruik met nesting

De machine is geschikt voor nesting. Bij deze productiemethode worden meerdere onderdelen digitaal over een kunststof plaat verdeeld om de beschikbare oppervlakte optimaal te benutten. Vervolgens kunnen verschillende vormen binnen één bewerkingsprogramma worden gefreesd. Hierdoor kan de hoeveelheid snijverlies worden beperkt en zijn minder afzonderlijke bewerkingshandelingen nodig. Vooral bij de productie van meerdere onderdelen uit hetzelfde materiaal levert dit voordelen op.

Van digitaal ontwerp naar kunststofonderdeel

De Rover Plast B FT biedt mogelijkheden voor uiteenlopende toepassingen, waaronder technische machinecomponenten, afdekplaten en kunststofonderdelen met specifieke contouren. Een digitaal ontwerp vormt de basis voor het bewerkingsprogramma. Dit programma kan bij terugkerende opdrachten opnieuw worden gebruikt, waardoor onderdelen volgens dezelfde specificaties geproduceerd kunnen worden.

 

Heeft u een specifieke uitdaging op het gebied van kunststofbewerking? Met onze materiaalkennis en uitgebreide bewerkingsmogelijkheden denken we graag met u mee over een passende oplossing. Daag ons uit en ontdek wat er mogelijk is!